Cel mai bun Forum din Constanta www.GEORULLZ.tk
www.GEORULLZ.tk - PENTRU A AVEA ACCEST TOTAL TREBUIE SA VA INREGISTRATI!!! Pentru a nu va face figuri acest site trebuie sa intrati cu Mozilla Firefox !!! Puteti sa ma contactati pe adresa de mail georulzzzzzz@yahoo.com. Daca aduceti 20 de useri pe acest site si se inregistreaza va fac moderatori!!! AVEM NEVOIE DE MODERATORI ,DAR TREBUIE SA PUNA MINIM 20 DE POSTARI PENTRU A DEVENI !!!
Lista Forumurilor Pe Tematici
Cel mai bun Forum din Constanta www.GEORULLZ.tk | Reguli | Inregistrare | Login

POZE CEL MAI BUN FORUM DIN CONSTANTA WWW.GEORULLZ.TK

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
barbyDana pe Simpatie.ro
Femeie
25 ani
Bacau
cauta Barbat
28 - 46 ani
Cel mai bun Forum din Constanta www.GEORULLZ.tk / Cum se inspira romanii .... / Chiar si in Folkul romanesc...Doru Stanculescu sau Johann Pachelbel? Moderat de Admin
Autor
Mesaj Pagini: 1
Admino1
Administrator

Din: Constanta
Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 1137
Geniala tema muzicala (intro si end) a piesei "Fara Petale", a lui Doru Stanculescu, incepe la secunda 50 in binecunoscuta piesa in stil barock, "Canon in Re Major", compusa de Johann Pachelbel (nascut in August 1653 in Nürnberg si decedat in 3. Martie 1706 in Nürnberg). Nu numai notele sunt in aceeasi ordine, dar se respecta chiar si ritmica...
Oare cine de la cine o fi copiat-o?
Probail ca nu mai exista drepturi de autor pentru piese atat de vechi, dar ar fi frumos din partea dragilor nostri muzicieni sa aminteasca si sa recunoasca genialitatea predecesorilor lor, nu? Altfel ne-apucam toti de "recompus" Bach, Beethoven, Mozart...

Canon in Re  Major:Download


_______________________________________
Pentru a avea acces total trebuie sa va INREGISTRATI!!! Altfel nu mai intrati pe site!!!

pus acum 19 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la